ایران، تهران، بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنا جنوبی، پلاک 420، پلکان دوم، واحد 8

      

پشتیبانی مشتریان:   09123846467

02122304448   -    02122508898

تایل معرق چیست ؟

در این مقاله قصد دارم قبل از آنکه به عناوینی همچون تایل معرق سقف ، تایل معرق لیزری ، تایل معرق CNC و ... در ابتدا معنی و اصطلاح رایج تایل را برایتان بازگو نمایم. پس از آنکه با عنوان تایل آشنا شدیم به تکنیک استفاده تایل در فضاهای مختلف همچون سقف و دیوارها می پردازیم و چند پروژه اجرا شده را بررسی و نحوه انتخاب طرح را برایتان شرح میدهیم. پس در این مقاله با ما همراه بوده و در صورت هرگونه سوال در این خصوص با ما در ارتباط باشید. برای مطالعه این مقاله به ادامه مطالعه مراجعه نمایید.

اصطلاح تایل در حوزه معماری چیست ؟

   با صنعتی سازی شدن معماری داخلی و اهمیت سقف کاذب برای پوشش فضاهای داخلی ، یکی از رایج ترین و سرعتی ترین تکنیک های اجرای سقف کاذب روش سازه کلیک است. سازه کلیک در واقع متشکل شده است از چند جز که ما در این مقاله با قسمت پرکننده فضای ما بین سازه ها قرار است آشنا شویم. در حالت کلی جز اول زیر سازی سازه سقف کاذب است. قسمت بعد نگهدارنده ها یا همان ساپورت ها می باشند که قرار است سازه با آن اتصالات وزن خود را کنترل و مهار نماید. قسمت بعد سازه سقف کاذب است که از یک تقسیم بندی واحد پیروی مینماید و آن تقسیم بندی بر اساس واحد 60 مشخص گردیده است و اصطلاح رایج بازار نیز به اینگونه سازه های سازه کلیک یا همان سازه سقف کاذب 60-60 میگویند. همانطور که قبلا اشاره شد ما قرار است در این مقاله با مرحله پوشش فضای ما بین این سازه کلیک آشنا شویم و آن تایل سقف کاذب است. 

   همانطور که گفته شد سازه کلیک از یکسری تقسیم بندی ثابت و مشخص پیروی میکنند که به این تقسیم بندی واحد مدولار (modular) نیز گفته می شود.روش مدولار که بر اساس اندازه 60 در 60 مشخص گردیده است و در واقع سازه ها به فاصله 60 سانتی متر نسبت به یکدیگر چفت و بست می شوند فضایی را ما بین خود ایجاد میکنند که یک قطعه 59.5 سانتی متر در 59.5 سانتی را می توان به راحتی در بین آن قرار داد.  سازه کلیک در واقع نوعی پروفیل گالوانیزه روکش دار از جنس آلومینیوم می باشد که رایج ترین نوع آن به رنگ سفید است.


   قطعات تایل ها نیز با توجه به کاربری هر فضای معماری می تواند متفاوت باشد. پوشش هایی همچون تایل گچی ، تایل آلومینیوم ، تایل PVC ، تایل معرق چوبی ، تایل آسمان مجازی ، تایل معرق CNC از جنس PVC ، تایل معرق مولتی استایل ، تایل آکوستیک و تایل فلزی پانچ شده از رایجترین تایل سقف کاذب شناخته شده اند. امیدوارم این مقاله در شناخت بیشتر نسبت به تایل سقفی شما را کمک نموده باشد. در انتها یادآور میشوم که هر یک از تایل های سقف کاذب می بایست در جای خود بر اساس کاربری فضا انتخاب و طراحی گردد. به طور مثال در یک کارگاه صنعتی که شاید به کرات نیاز به دسترسی به پشت سقف کاذب برای دسترسی به سیستم تاسیساتی است می بایست از اجناسی مقاومت در برابر ضربات احتمالی بهره برد و یا در یک اقلیم شرجی و مرطوب از جنسی استفاده نمود که در برابر رطوبت محیط مقاوم باشد و یا در یک کافی شاپ و رستوران از یک پوشش طرحدار همچون تایل آسمان مجازی و یا تایل های معرق استفاده شود تا علاوه بر زیبایی معماری داخلی در انتخاب متریال تناسب و همخوانی با معماری و کاربری فضا وجود داشته باشد که این امر باعث جلوگیری از هدررفت سرمایه ملی می گردد.

 

 

 

تیم اجرایی مجموعه آرتور با تمام وجود عاشق کارشان هستند و پس از اجرای صحیح و بی عیب و نقص هر پروژه احساس رضایتی دو چندان نسبت به کارفرما در وجودشان شکل میگیرد.پس خیالتان راحت که

هوای شما رو داریم 

پروژه های برتر

بیمارستان قمر بنی هاشم تهران

مجتمع تفریحی دانشجویان وزارت علوم ساری

بیمارستان حضرت سیدالشهدا (ع) اصفهان

گلزار شهدای شهرستان آستانه اشرفیه

پذیرایی منزل مسکونی شمال تهران

آشپزخانه منزل مسکونی غرب تهران

استخر منزل مسکونی مهدی شهر سمنان 

تماس با ما

آدرس دفتر : تهران  بزرگراه رسالت  ابتدای خیابان استاد حسن بنا جنوبی  پلاک 420  واحد 8

شماره تماس: 02122304448  02122508898

همراه:          09123846467 

آدرس کارگاه شماره 1 : تهران جانبازان غربی خیابان شهید صفایی بعد از بوستان گلزار کوچه شهید جعفری پلاک 18 واحد 1 الی 3

شماره تماس: 02177840733   02177256008