ایران، تهران، بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنا جنوبی، پلاک 420، پلکان دوم، واحد 8

      

پشتیبانی مشتریان:   09123846467

02122304448   -    02122508898

آسمان مجازی چیست؟

 

آسمان مجازی چیست ؟

 

آسمان مجازی محصولی در زمینه دکوراسیون داخلی می باشد که عموما مربوط به سقف می باشد و در بعضی از مواقع به صورت پنجره هم بر روی دیوار نصب میگردد. این محصول به صورت خلاصه  دارای سه قسمت میباشد.

آسمان مجازی چیست ؟

 

آسمان مجازی محصولی در زمینه دکوراسیون داخلی می باشد که عموما مربوط به سقف می باشد و در بعضی از مواقع به صورت پنجره هم بر روی دیوار نصب میگردد. این محصول به صورت خلاصه  دارای سه قسمت میباشد.

1. صفحه چاپی که میتواند از جنس طلق و یا شیشه باشد.

در گذشته از شیشه به منظور استفاده در آسمان مجازی هم استفاده میشده که به دلیل خطرات ناشی از شکستن ، جابجایی و تمیز کردن این محصول به تدریج از دایره آسمان مجازی  حذف شده است.به آرامی استفاده از طلق جایگزین شیشیه شده و استفاده از طلق هم متنوع می باشد.محصولاتی که هم اکنون در بازار وجود دارند با تکنیک های مختلف تولید میشوند که عبارتند از :

الف) چاپ مستقیم روی خود طلق(عیب : وقتی روی طلق چاپ انجام میشود به دلیل خاصیت طلق ، رنگ و جوهر روی آن پخش میشود و باعث افت کیفیت میشود.

ب) چاپ استیکر و چسباندن پشت طلق ( عیب : استفاده از این روش به دلیل اینکه استیکر ها خش پذیر هستند و مقاومت در برابر بخار و شست و شو ندارند به هیچ وجه پیشنهاد نمیشود.

پ) چاپ بک لایت و چسباندن با استفاده از یک لایه یک سانتی چسب دو طرفه دور تا دور طلق (عیب : این روش به ظاهر مورد پسند میباشد اما به این دلیل که طلق دیگر قابل برش نیست باعث شده که انداه ای که برای چاپ ارسال میشود دیگر قابل تغییر نبوده و درصورت نیاز به برش استفاده از این روش پیشنهاد نمی گردد و البته مشکل دیگر نفوذ پذیری در برابر گرد و غبار آب و بخار میباشد.

ت) استفاده از تکنیک چاپ پرسی با استفاده از فیلم چاپی و لایه ضد خش در پشت طلق : این نوع تکنیک چاپ در حال حاضر بهترین نوع چاپ محصول آسمان مجازی میباشد که محاسن زیر را دارا می باشد .

1.ت) مقاومت در برابر نفوذ آب ، بخار ، گرد و غبار و ...

2.ت) شفاف بودن به دلیل رو قرار گرفتن طلق

3.ت) قابل شست وشو بودن با استفاده از ابر نرم و آب و کف

4.ت) توانایی برش محصول در محل پروژه برای استفاده در مکان هایی که نیاز به برش دارند با استفاده از تیغ طلق بر و یا اره عمود بر.این خاصیت به دلیل یکپارچه بودن پرس و چسبیدن سراسری طلق به فیلم چاپی مقدور شده است.

5.ت) کیفیت فوق العاده که به دلیل چاپ روی فیلمی که مخصوص چاپ میباشد بدست میاید.

2. نور پردازی  آسمان مجازی:

در نورپردازی آسمان مجازی باید به این نکته توجه کرد که باید از منابع نوری خطی استفاده کنیم و از نور نقطه ای مانند لامپ کم مصرف و یا لامپ حبابی و یا لامپ های هالوژنی استفاده نشود.دلیل این کار هم روشن شدن یکپارچه صفحات میباشد که این امر با استفاده از نور های خطی محقق میشود.نور های خطی که در حال حاضر موجود است شامل دو دسته کلی  که دسته اول لامپ های فلورسنت که به اصطلاح مهتابی نامیده میشود و دسته دومی نور های LED که در شکل های مختلف وجود دارد میشود.

استفاده از مهتابی تقریبا مراحل منسوخ شدن را در پیش گرفته است و دیگر کمتر کسی به دلیل معایب پرشمار مهتابی دیگر از آن استفاده نمیکنند.(برخی از معایب: الف)مصرف زیاد ب)چشمک زدن پ) نور بی کیفیت ت) وجود ادوات مختلف شامل بوبین ، استارت و مدار فرمان که در اکثر مواقع باعث اذیت نصابان میگردد.

پیشنهاد ما استفاده از نور های LED میباشد که در تمامی موارد از جمله مصرف برق و کیفیت نور به مراتب بهتر از مهتابی میباشد.

منابع نوری مورد استفاده باید از صفحات آسمان مجازی حدود 10 تا 20 سانت فاصله داشته باشند تا خط های این نور ها از زیر طلق ها مشخص نشود و زمانی که به محصول نگاه میکنیم یک صفحه یکدست را مشاهده کنیم.

3. سازه نگهدارنده صفحات آسمان مجازی:

 

 

 

صفحات آسمان مجازی برای قرار گرفتن بر روی سقف لازم است روی یک لبه و چهار چوب قرار بگیرند و این چهارچوب میتواند از جنس های مختلف باشد.یک زمان است در حمام و یا آشپزخانه شما فضاهای خالی بر روی سقف دارید که با استفاده از طلق ساده روی آن را پوشانده اید و یا شما روی سقف محل کار خود سازه های کلیک دارید که از پنل های گچی استفاده کرده اید و یا شما هیچ سقف کاذبی ندارید که در این مورد باید با استفاده از کناف یک قاب روی سقف ایجاد کنیم که 15 سانتی متر از سقف پایینتر بیاد و پس از نور پردازی و سازه کشی صفحات آسمان مجازی را در زیر آن نصب کنیم.

 مراحل سفارش آسمان مجازی آرتور :

1. تعیین فضای مورد استفاده

2. برداشت ابعاد فضا توسط خودتان یا کارشناسان مجموعه آرتور

3. انتخاب تصویر از داخل کاتالوگ آسمان مجازی(در نوار ابزار سایت  منوی آسمان مجازی هم تمام عکس ها به تفکیک تعداد تایل آمده است)

نکته 1 :مجموعه آرتور ، آسمان مجازی را در ابعاد مختلف هم چاپ میکند و تمامی تغییرات در چیدمان تصاویر بصورت رایگان طراحی میشود. 

نکته 2 : استاندارد سازه های سقف کاذب کلیک بر مبنای 60*60 میباشد و منظور از یک طرح آسمان مجازی 3*2 یعنی 180*120 سانتی متر

4. طراحی آسمان مجازی مورد نظر شما توسط طراحان مجموعه آرتور و ارائه بصورت یک نقشه که چیدمان صفحات آسمان مجازی در آن برای شما نمایش داده شده و نصب را بسیار آسان میکند.

5. ارائه پیش فاکتور و درج شفاف هزینه تمام خدماتی که مجموعه آرتور به شما عرضه میکند.

6.تایید فاکتور و واریز پیش پرداخت

7.ارسال برای چاپ

8.تسویه فاکتور

9.ارسال برای مشتری

نکته: لازم به ذکر است با توجه به تعدد نیروها و حجم عظیم دستگاههای کارخانه مجموعه آرتور کلیه سفارشات از مرحله اول تا ارسال برای مشتری بین یک تا سه روز کاری انجام میشود.

در صورت هر گونه سوال با شماره های دفتر  و یا همراه کارشناسان فروش مجموعه تماس بگیرید.

 

 

 

تیم اجرایی مجموعه آرتور با تمام وجود عاشق کارشان هستند و پس از اجرای صحیح و بی عیب و نقص هر پروژه احساس رضایتی دو چندان نسبت به کارفرما در وجودشان شکل میگیرد.پس خیالتان راحت که

هوای شما رو داریم 

پروژه های برتر

بیمارستان قمر بنی هاشم تهران

مجتمع تفریحی دانشجویان وزارت علوم ساری

بیمارستان حضرت سیدالشهدا (ع) اصفهان

گلزار شهدای شهرستان آستانه اشرفیه

پذیرایی منزل مسکونی شمال تهران

آشپزخانه منزل مسکونی غرب تهران

استخر منزل مسکونی مهدی شهر سمنان 

تماس با ما

آدرس دفتر : تهران  بزرگراه رسالت  ابتدای خیابان استاد حسن بنا جنوبی  پلاک 420  واحد 8

شماره تماس: 02122304448  02122508898

همراه:          09123846467 

آدرس کارگاه شماره 1 : تهران جانبازان غربی خیابان شهید صفایی بعد از بوستان گلزار کوچه شهید جعفری پلاک 18 واحد 1 الی 3

شماره تماس: 02177840733   02177256008