ایران، تهران، بزرگراه رسالت، خیابان استاد حسن بنا جنوبی، پلاک 420، پلکان دوم، واحد 8

      

پشتیبانی مشتریان:   09123846467

02122304448   -    02122508898

طراحی و تولید انواع تندیس یادبود تندیس

تندیس و یادبود یکی از سنت هایی است که در انواع مختلف مراسم ها برای تجلیل از مدعوین مورد استفاده قرار میگیرد. اینکه این تندیس می بایست چه ویژگی هایی داشته باشد و جنس آن چه باشد موضوعی است که معمولا جزء اولین سوالات مشتریان است. در حالت کلی یک تندیس شامل دو قسمت است. قسمت اول لوح تندیس است که میتواند هم معرف یادبود باشد و هم میتواند معرف نماد و یا نشانی باشد. قسمت دوم تندیس پایه تندیس است که معمولا نام مراسم ، اهدا کننده تندیس و ... در آن قرار میگیرد. البته در بعضی موارد ممکن است خود پایه نیز معرف محتوایی در خصوص یادبود باشد. برای مطالعه این مقاله ادامه مطلب را انتخاب نمایید.

انواع مختلف تندیس های صحابیون

تندیس و یادبود یکی از سنت هایی است که در انواع مختلف مراسم ها برای تجلیل از مدعوین مورد استفاده قرار میگیرد. اینکه این تندیس می بایست چه ویژگی هایی داشته باشد و جنس آن چه باشد موضوعی است که معمولا جزء اولین سوالات مشتریان است. در حالت کلی یک تندیس شامل دو قسمت است. قسمت اول لوح تندیس است که میتواند هم معرف یادبود باشد و هم میتواند معرف نماد و یا نشانی باشد. قسمت دوم تندیس پایه تندیس است که معمولا نام مراسم ، اهدا کننده تندیس و ... در آن قرار میگیرد. البته در بعضی موارد ممکن است خود پایه نیز معرف محتوایی در خصوص یادبود باشد.

 با مشاهده تصاویر فوق بخشی از تندیس ها و یادبود های سفارشی مجموعه خانه طراحان صحابیون را مشاهده نمودید. مجموعه آرتور با استفاده از ظرفیت موسسه صحابیون به درخواست مشتریان با توجه به بودجه مدنظر جهت تولید تندیس در تعداد مشخص برای نهاد ها و ارگان های مختلف اقدام به تولید تندیس و یادبود می نماید. در حالت کلی قیمت یک تندیس بر اساس نوع کار از قبیل برش ، حکاکی ، جنس و ضخامت قیمت گذاری می گردد و قیمت ها از حدود 30 هزار تومان که تندیس های چوبی می باشد تا شاید 150 هزار تومان که شامل پلکسی گلاس در ضخامت های بالا می باشد متغییر است.

از آن جهت که پلکسی های مرغوب عموما وارداتی می باشد و به دلیل محدودیت های اقتصادی پیش آماده برای کشورمان از سوی دشمنان که در راس آن کشور آمریکای توریست می باشد پیشنهاد میگردد برای سفارش تندیس از متریال های چوبی استفاده نمایید. چوب از آن جهت که با تنوع های رنگی مختلف در بازار وجود دارد به عقیده نگارنده مناسبترین متریال از لحاظ قیمت تمام شده تندیس به حساب می آید.

همانطور که قبلا نیز در این مقاله گفته شد. یک تندیس شامل دو قسمت است ، قسمت اصلی معمولا لوح تندیس و قسمت دوم پایه و نگهدارنده تندیس می باشد. و معمولا محتوای اصلی تندیس در لوح تندیس قید می گردد. البته این دو جزئی بود الزامی ندارد. به طور مثال در تندیس شهدای هسته ای ایران همانطور که مشاهده می کنید این سنت شکسته شده است و لوح و پایه تندیس به نوعی با یکدیگر ادغام گردیده است و در یک بستر قرار گرفته است. لوح از جنس ام دی اف روکش مشکی که متون و تصاویر بر روی آن حاکی شده است تولید شده است. مشخصات تندیس نیز که شامل تجلیل شونده و نام اهدا کننده نیز می باشد بر روی مولتی استایل طلایی پشت چسبدار حکاکی و بر روی محل مشخص شده در لوح جانمایی گردیده است.در این تندیس پایه تنها حکم نگهدارنده را ایفا نموده است و در حالت کلی اصلا قرار نیست گویا در طراحی تندیس از دیدگاه بصری تاثیر گذار باشد و فقط نقش سطح اتکای به زمین و جلوگیری از افتادن تندیس را به عهده دارد. این نوع تندیس تقریبا مناسبترین قیمت را دارد و از آنجایی که متریال زیادی در تولید آن بکار نرفته است تنها هزینه خدمات حکاکی و برش لیزر به نوعی قیمت آن را مشخص میکند و حدودا بین 25 الی 35 هزار تومان بسته به ابعاد و میزان متن حکاکی شده قیمت گذاری میگردد.

 

نوع دیگر تندیس که خوب بیشتر مشتریان به دنبال آن هستند ، تندیس همراه با پایه تندیس می باشد. در تصویر فوق همانطور که مشاهده کردید لوح تندیس از سه متریال استفاده گردیده است. زیر کار ام دی اف آبی فیروزه ای است که با لایه مشبک شده گره چینی از جنس ام دی اف گردویی به نوعی معرف معماری و هنر ایران زمین است و در کنار آن طرحی مشابه ایوان از جنس مولتی استایل طلایی کار شده است و از آن جایی که این سبک از کار دارای پیوست فرهنگی است ، این رنگ بدنی ها کنار هم جانمایی گردیده است.

  در این تندیس این بار پایه نگهدارنده از نوع جعبه چوبی یا به تعبیری دیگر به صورت باکس چوبی طراحی و ساخته شده است. مشخصات تندیس نیز بر روی مولتی استایل طلایی حکاکی گردیده است و در پایه نصب گردیده است. خوب این مدل تندیس نسبت به مورد قبلی که مشهده کردید مدت زمان بیشتری برای تولید آن می بایست زمان گذاشت و از آن جهت که متریال های مختلف در این تندیس نقش دارند قیمت آن از حدود 45 هزار تومان الی 65 هزار تومان متغییر است. 

لازم به توضیح است که عموما در سفارش تندیس حداقل سفارش ها متفاومت است و معمولا مشتریان تعدادی حدود 60 عدد به بالا سفارش میدهند. مجموعه آرتور قبل از تولید انبوه سفارش شما نمونه اولیه محصول مورد نظرتان را طراحی و تولید می نماید و پس از تایید شما و اطلاع جهت حداقل سفارش ها ( به طور مثال در تندیس شش ماموریت فرمانده - سفارش ها بر اساس ضریب 30 عدد) بیان میگردد و شما تعداد نهایی را مشخص مینمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر هم اینک می توانید تندیس مد نظر را به همراه محتوا و تصاویر خود در فضای مجازی به شماره 09123846467 ارسال نموده و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر کانال تلگرامی ما را در این حوزه دنبال نمایید.


sahabiun@

 

تیم اجرایی مجموعه آرتور با تمام وجود عاشق کارشان هستند و پس از اجرای صحیح و بی عیب و نقص هر پروژه احساس رضایتی دو چندان نسبت به کارفرما در وجودشان شکل میگیرد.پس خیالتان راحت که

هوای شما رو داریم 

پروژه های برتر

بیمارستان قمر بنی هاشم تهران

مجتمع تفریحی دانشجویان وزارت علوم ساری

بیمارستان حضرت سیدالشهدا (ع) اصفهان

گلزار شهدای شهرستان آستانه اشرفیه

پذیرایی منزل مسکونی شمال تهران

آشپزخانه منزل مسکونی غرب تهران

استخر منزل مسکونی مهدی شهر سمنان 

تماس با ما

آدرس دفتر : تهران  بزرگراه رسالت  ابتدای خیابان استاد حسن بنا جنوبی  پلاک 420  واحد 8

شماره تماس: 02122304448  02122508898

همراه:          09123846467 

آدرس کارگاه شماره 1 : تهران جانبازان غربی خیابان شهید صفایی بعد از بوستان گلزار کوچه شهید جعفری پلاک 18 واحد 1 الی 3

شماره تماس: 02177840733   02177256008